WIĘCEJ INFORMACJI

INFORMACJE PRAKTYCZNE
Wjazd: paszport lub dowód osobisty
Czas lokalny: różnica względem Polski + 1 godzina
Elektryczność: gniazdka tzw. angielskie, należy zabrać adapter lub kupić na miejscu
Ceny: wypożyczenie leżaka lub parasola na plaży 2,5-3,5 eur, kawa 2 eur, piwo w barze 3 eur, woda mineralna 1,5 eur
Kitesurfing między AYIA NAPA a PROTARAS

TRANSPORT
W AYIA NAPIE wszystko jest blisko, więc spokojnie wszędzie dojdziesz pieszo. Natomiast np. słynna NISSI BEACH jest trochę oddalona od centrum - skorzystaj z lokalnych autobusów firmy OSEA, które kursują bardzo często i mają sporo przystanków - m.in. kilka w centrum AYIA NAPA czy przy samej plaży NISSI BEACH, a bilet kosztuje tylko 1,5 EURO. Autobusami tej firmy dojedziesz też m.in. do AQUAPARKU, CAPO GRECO, PARALIMNI czy PROTARAS.

Lokalnymi autobusami dojedziesz też do innych miast na Cyprze m.in. do pobliskiej LARNAKI (bezpośrednio) czy LIMASSOL (z przesiadką).

Często zdarza się, że taksówkarze podjeżdżają pod przystanki i oferują przejazd za tyle samo od osoby ile kosztuje bilet, gdy wejdzie maksymalna ilość osób - warto skorzystać.

WYŻYWIENIE
Większość naszych obiektów to apartamenty z aneksem kuchennym - to stwarza Wam wiele możliwości, możecie sami gotować i oszczędzić trochę kasy, a poza tym wspólne gotowanie to super zabawa. Nie martwcie się o zakupy - w AYIA NAPA jest tyle marketów i sklepów spożywczych, że kupicie wszystko co niezbędne za niewygórowaną cenę.

Nie chcecie gotować? Czekają na Was dziesiątki restauracji - od typowych z kuchnią cypryjską i grecką po przeróżne kuchnie świata. Spokojnie, nie zbankrutujecie, za ok. 10 eur można już bardzo dobrze zjeść.
A gdy w środku nocy włączy się Wam gastrofaza McDonald i inne fast foody tylko na Was czekają.

CENY
Wiele osób pyta, czy AYIA NAPA jest drogim miejscem? Odpowiadamy zgodnie z prawdą: może być tanio lub drogo, zależy jaki macie budżet. Na miejscu mamy szeroki wybór miejsc do jedzenia i picia. Ceny napoi różnią się w zależności od tego, do jakiego baru się udamy i jaką porę dnia lub nocy wybierzemy.  W wielu miejscach oferują happy hour lub promocje w ciągu dnia lub wczesnym wieczorem.

W zakładce GALERIA ZDJĘĆ znajdziecie zdjęcia menu z restauracji i barów w okolicy AYIA NAPA.